Поиск по сайту
Подписка на рассылку


Експерименти з датчиками Pasco. Дисбаланс кислотності – шукаємо корінь проблеми

10.11.2016

Експерименти з датчиками Pasco. Дисбаланс кислотності – шукаємо корінь проблеми

Наука набагато цікавіша та захоплююча, якщо учні мають можливість досліджувати світ навколо них. І вона стає ще більш захоплюючою, коли учні мають інструменти для збору та аналізу даних подібно до справжніх науковців, завдяки чому можуть на власному досвіді перевіряти гіпотези та робити висновки. Як «громадські науковці», ми можемо знайти науку будь-де, навіть на власному подвір’ї. В даному випадку ми маємо цитрусове дерево, що захворіло. Ми скористались можливістю і дослідили причини його захворювання.

Citrus Tree

Ви, мабуть, вже здогадались, що жовті лимони – це чудово, але жовте листя – не дуже. Одна з можливих причин пожовклого листя – поганий баланс кислотності в ґрунті. Якщо показник кислотності відходить від норми (5-6.5), рослині не вистачатиме поживних речовин, що призведе до пожовклого листя, яке ми можемо спостерігати. Перше, що спадає на думку при виді кволої рослини – додати добрива, але якщо баланс кислотності не в порядку, додаткові добрива не допоможуть.   

Як же ми дізнались, що справа в кислотності? Дуже просто – ми трохи забруднили руки и зібрали деякі дані. Найкращий спосіб виявити кислотність ґрунту – взяти його зразок та змішати з водою, тому ми створили цю суміш в нашій імпровізованій лабораторії. Коли суміш настоялася, настав час перевірити кислотність.  Wireless pH sensor testing soil slurry

Використовуючи безпровідний датчик кислотності PASCO та програмне забезпечення SPARKvue на телефоні, ми швидко виміряли кислотність зразка ґрунту.  

soil pH level

Показник високий, що свідчить про лужність ґрунту. Тепер ми знаємо, що нам треба додати до ґрунту сірку, аби понизити цей показник.

Безпровідні датчики та програма SPARKvue надають учням змогу легко досліджувати та експериментувати зі світом навколо них. Плодам їхньої праці стане концептуальне розуміння того, що таке кислота, луги, і як саме вони впливають на ґрунт. Деякі плоди навіть можна буде з’їсти! 

Замовити цифрові датчики та лабораторії можна у компанії «Інтер Системс».

Контакти:

Cайт: http://inter-systems.com.ua

Facebook: https://www.facebook.com/intersystems.com.ua

м. Київ, вул. Євгена Сверстюка,19, офіс 830.

Тел.: (044) 5173587,

(044) 3317658,

(044) 5876408

Тел/факс: (044) 5173587

E-mail: evgeniy.sadovnikov@inter-systems.com.ua

 


Возврат к списку