Поиск по сайту
Подписка на рассылку

Не найдено рубрик для подписки.проекційний екран

07.11.2012

проекційний екран

Як вибрати проекційний екран

«Проектор без екрана, все рівно що телевізор без телевізора» - говорить народна мудрість. Це звичайно жарт, але дивно купувати проектор вартістю в тисячу доларів, щоб потім дивитися фільм на простирадлі. Які ж екрани існують, і як їх вибирати? Екран - не на стільки проста річ як може здатися на перший погляд. Вони бувають різними за форматом, типом проекції та матеріалом полотна, не говорячи про те, що екрани можуть бути великими або малими, дорогими або дешевими. А тепер ще з’явилися екрани для 3D-проекторів.

Логічно, що проектори бувають різними. Для бізнес-презентацій в своєму офісі можна використовувати один тип проекторів, більший, яскравіший, стаціонарно закріплений під стелею кімнати проектори Benq Другий тип проекторів теж для презентацій, але в чужому офісі, котрий має бути не великий, легкий і також яскравий, так як вимкнути світло в чужому офісі нікого не примусиш проектори Vivitek Третій тип проекторів домашній універсальний, його можна використовувати і вдома і на дачі, і в дитячій кімнаті, щоб подивитися фільми, переглядати фото, він не великий, яскравий і його зручно переносити проектори NEC Останній тип – стаціонарний проектор для домашніх кінотеатрів. Ці проектори, як правило, великих розмірів, але вони є найкращими за якістю зображення. Перед нами короткий список типів проекторів, і для кожного з них потрібний свій проекційний екран.Портативні екрани

Ці екрани мають два основних типи конструкції – екран на тринозі та екран з корпусом-опорою екрани Readleaf Перший – це класичний екран, рулон полотна підвішується на опорі-тринозі та розгортається вниз. Екран з корпусом-опорою навпаки має ніжки безпосередньо на корпусі з рулоном полотна, а розгортається полотно вгору, закріплюючись за допомогою спеціальної штанги. Переваг і недоліків в обох екранів майже однаково, але екран на тринозі найпоширеніший на сьогоднішній день. Головним недоліком екрана на тринозі можна вважати його нестійкість, а тринога займає велику площу, що є не зручним для малих приміщень. Полотна портативних екранів завжди прості, частіше це полотно білого матового кольору. Формат полотна найчастіше має співвідношення сторін 1:1, 4:3 або 16:9.

Стаціонарні екрани

Носити з собою екран не зручно, куди простіше коли екран вже змонтований у тому приміщенні, де переглядають фільм чи проводять презентацію. На сьогодні це дуже популярне явище. Презентації замінили в офісах доповіді, в школах відповіді домашніх завдань, на з’їздах політичних партій промови лідерів. І вся інформація тепер подається з проекційних екранів. Існує три види кріплень стаціонарних екранів – настінне, стельове відкрите і стельове приховане. Вони бувають ручними або з моторизованим управлінням, прямої або зворотної проекції всіх форматів і типів полотен. Це найпоширеніший вид  проекційні екрани Grandview

Екран простої проекції – це звичайний екран, котрий ми звикли бачити в кінотеатрах або в офісах. Просвітні екрани або екрани зворотної проекції, досить складні пристрої, які часто використовують в торгових центрах. Стельовий екран в цілому схожі на настінні. Різниця полягає лише в тому, що кріплення корпуса в одних на стіну, в других до стелі. Інша справа стельові екрани прихованого монтажу, вони ховаються всередині стелі, і з’являються раптово лише перед показом. Полотно і всю конструкцію такого екрана прикриває шторка під колір стелі.

Екстрадроп

Цей термін, схожий на назву лікарського засобу, насправді означає ту чорну окантовку кругом білого поля екрану. Це з однієї сторони дає чіткий край кадру, а з іншої збільшує контрастність зображення.

Як визначити розмір вашого екрану

Якщо Ви точно знаєте, який у Вас проектор, яке буде кріплення екрану, залишається вибрати екран за розміром. Ясна річ, що хочеться екран як можна більший, але тут існують деякі проблеми. По-перше: якщо Ви купуєте проектор з дуже широким кутом проектування, то може виникнути проблема спотворення зображення, особливо по краях екрану, то необхідно пам’ятати про те, що спотворення зростають при збільшенні кута проектування. По-друге: довгофокусний проектор не дасть спотворення зображення, але Вам доведеться віднести його від екрану на велику дистанцію, а розміри приміщень не завжди це

дозволяють. По-третє: поле видимого зображення не має бути маленьким, як і не повинне бути великим.

Вважається, що комфортний перегляд виникає при куті зору на екран в 30 градусів. Розрахувати такий кут можна досить просто – дистанція до екрану повинна в шість разів перевищувати висоту зображення на екрані. Слід розміщувати глядацькі крісла так, щоб перший ряд знаходився приблизно на відстані не менше, ніж три висоти екрану, краще чотири. Розміщуйте екран так, щоб його нижня частина була не менше 1,2 м від підлоги. Всі ці рекомендації особливо важливі для кімнат кінотеатрів, так як фільми ми переглядаємо на протязі годин, і перегляд просто зобов’язаний бути комфортним.


Формат зображення

Існують різні види використання проекторів, та й самі проектори відрізняються один від одного, зокрема за форматом. Якщо Ви готові демонструвати телевізійні передачі через проектор, ну, на приклад Ви хазяїн спорт-бару і встановлюєте проектор для своїх відвідувачів, то слід пам’ятати, що телевізійні формати зображення стандартної чіткості мають співвідношення сторін зображення 4:3. Висока чіткість, котра використовується і в HDTV, на програвачах Blu-ray (FullHD або HD720) мають співвідношення сторін 16:9. Якщо Ви готуєте презентацію на новому широкоформатному проекторі, то його співвідношення сторін відрізняється від 16:9 – це буде вже 16:10. Здається різниця не велика, але якщо Ви оберете не той тип екрану, то можете побачити чорні смуги або внизу, або по боках від зображення.

Полотно проекційного екрану

Сьогодні екрани не виготовляють з простирадл, як в часи домашнього кінематографу радянських часів, тепер вони мають або текстильну основу, або виготовлені з вінілової плівки. Полотна на текстильній основі найбільше використовуються на даний момент, а

біле покриття – це просто класика жанру, від якої ніхто не збирається відмовлятися найближчим часом. Біле матове полотно гладке, а тому розсіює падаюче на нього світло однаково у всіх напрямках, це дає чудове зображення в будь-якій точці глядацького залу. Передача кольору і деталізація зображення у таких полотен поза критикою. Сіре полотно різко підвищує контрастність зображення, але воно потребує більш високої яскравості проектора, так як знижує відображений світловий потік часом до 30% в порівнянні з класичним білим.

Виробники проекційних екранів

Не можна сказати, що компаній виробників проекційних екранів дуже багато, але відомих зо два десятки назвати можна. Лідерами ринку являються американська Draperі шведська Euroscreen. Продукція цих фірм відзначається високою якість, але й ціна не є доступною кожному. Значну частину ринку проекційних екранів займають такі компанії як, Grandview проекційний екран Grandview Lumi проекційний екран, Redleaf проекційний екран – оптимальне рішення у співвідношенні «ціна-якість».

Вважається, що магазин не важливий при покупці екрану. Та й справді, що таке екран? Полотно, яке так чи інакше кріпиться і розгортається в потрібний момент. Не складна електроніка, коротше кажучи. Однак, не все так просто. Як бачите, стаття про здається простий предмет вийшла зовсім не малою, а ми не розповіли і третьої частини основної інформації про проекційні екрани. А тому наша порада – зателефонуйте спочатку в магазин і запитайте чи можна отримати детальну інформацію. Якщо Вам скажуть, що готові відповісти на всі Ваші запитання, задайте прямо по телефону будь-яке складне запитання відносно Вашого екрану. Якщо ж Ви відчуєте невпевненість у відповіді – кладіть слухавку і телефонуйте в інший магазин.

Отже, виділимо декілька правил вибору проекційного екрану:

- Вибирайте екран у відповідності з параметрами проектора

- Вибирайте формат, тип, конструкцію відповідно з місцем і методом використання проектора

- Вибирайте розмір екрану пропорційно з приміщенням і оптикою проектора

- Виберіть тип полотна екрану

- Розрахуйте екстрадроп Вашого екрану

- Оберіть виробника

- Виберіть магазин

Зробіть правильний вибір!

З найкращими побажаннями,

ТОВ «Інтер Системс»

м. Київ, вул. Марини Раскової 19, офіс 830

тел. +38 044 5173587, 063 057 65 81, 096 811 55 39


Читайте также:

Возможность выбора полотна проекционных экранов GrandView
Проекционный экран для домашнего кинотеатра Grandview
Проекционный экранВозврат к списку